23 березня 1992 року, через півроку, як наша країна стала незалежною державою, гостинно відкрилися двері сучасного дитсадка для дошкільнят міста Лебедина. Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) „Калинка” створено на підставі рішення виконкому Лебединської міської ради від 30.12.1991 року за №217.

Засновником дошкільного навчального закладу є Лебединська міська рада.

Будівля закладу споруджена працівниками будівельно-монтажного управління „Лебединпромбуд” протягом 1991 року. Загальна площа ділянки, де знаходиться будівля, становить 1.4 га.

Заклад розрахований на 320 місць (14 вікових груп). Затишні групові й спальні кімнати, світлі і просторі музична та спортивна зали, сучасно обладнані кабінет практичного психолога, учителя-логопеда та художньо-театральна студія щодня зустрічають малюків. З перших днів заснування дитячої установи „Калинка” й до 2012 року керівником був Сергієнко Володимир Олексійович.

На час відкриття в закладі працювала 71 особа. Педагогічний колектив складався з 33 педпрацівників, лише 6 із них мали вищу освіту, один – звання вихователь-методист.  

За роки свого існування в установі виникли, сформувались і існують до сьогодні свої традиції та звичаї. Стало традиційним організовувати свята та розваги для батьків та дітей. Це родинні свята, на яких діти та батьки діляться своїм сімейним досвідом. Мами й тата з задоволенням відвідують Дні відкритих дверей, знайомляться з роботою вихователів, з умовами перебування дітей вусадочку.

На сьогоднішній день садочок має свій Гімн, який всі малята знають і з задоволенням співають, одягнені в яскраві українські костюми. Вважається за честь, коли тебе обрали виконувати Гімн на великих святах.

Декілька років поспіль 22 квітня відзначаємо у дошкільному закладі День землі. Протягом цього дня проходять тематичні заняття з використанням дослідницько-пошукової роботи, де діти через власний досвід дізнаються про якість, особливість, значення грунту, піску, глини, порівнюють їх.

Обов'язково цього дня діти та працівники установи прибирають територію та  майданчики ДНЗ.

Варто додати, що територія садочка поділена на природні куточки. Тому є обов'язковою організація спостережень та праці на цих ділянках. Особливо діти люблять працювати на городі. У другій половині дня проводяться розваги природничого характеру, які, крім навчальних та виховних завдань, несуть у собі позитивне емоційне піднесення, чуттєве сприймання об'єктів природи.

Колектив навчального закладу впевнений, що зміст екологічної освіти має бути спрямований на формування особистості з екологічно-світоглядною установкою на дотримання норм екологічно-граматичної поведінки і виконання практичних "дій" щодо захисту власного здоров'я і навколишнього природнього середовища.

Сталою традицією дошкільного закладу  проведення Днів здоров'я, які ми організовуємо раз на місяць, починаючи з груп молодшого віку.

Цей день насичується різноманітними формами роботи з фізичного виховання, проводяться театралізовані дійства, організовується самостійна художня діяльність, відвідуються спортивні зали та майданчики освітніх установ міста.

Ділові ігри, педагогічні та психологічні тренінги, семінари-практикуми зайняли чільне місце в житті педагогічного колективу, і викликають значний інтерес.

 

Можна ще багато говорити про сформовані та сталі традиції, але приємно, що з плином часу зберігаються, вдосконалюються, збагачуються, виникають нові, які займають своє почесне місце серед уже існуючих звичаїв та традицій. І ми з задоволенням знайомимо з ними всіх бажаючих.
 

З 2012 року колектив дошкільного закладу працює під керівництвом завідуючої Холошенко Маргарити Юріївни. Сьогодні освітянське життя в садочку поповнюється найрізноманітнішими програмами та системами, впроваджуються в практику роботи інноваційні управлінські та педагогічні технології.

30 творчих і відданих своїй справі педагогів мають власні секрети підходу до спілкування з дітьми. У своїй роботі вони завжди враховують дитячий інтерес та зацікавленість тією чи іншою справою.

 

Завдяки роботі методичного кабінету під керівництвом Лихини Ірини Іванівни вихователі отримують професійні поради, допомогу в підборі наочно-методичного матеріалу. Кабінет оснащений сучасним мультимедійним комплексом (проектор, мультимедійна дошка), який вихователі використовують в своїй роботі.

 

Дізнатися про правильну поведінку вихованці можуть під час цікавих занять та тренувань евакуацій, адже заклад є опорним з питань цивільного захисту.

Двічі в рік під час Тижнів безпеки вихованці поглиблюють та розширюють свої знання про правила поводження на вулиці, в лісі, вдома, на майданчику та інших громадських місцях.

Коли ще тільки планували відкрити дошкільну установу, постало питання, як же її назвати. Через місцеву районну газету „Життя Лебединщини” був оголошений конкурс серед населення міста на кращу назву дитячого садка.  І назва з'явилася - „Калинка”.

Емблемою нашого садочка стала калина. Ягоди калини  - це наш педагогічний колектив, навколо якого згуртувалися ніжно зелені листочки - дітки, які ростуть і міцніють, навчаються і граються у своїй рідній другій домівці…

І стали  розквітати квіти калини, а потім червоніти калинові кетяги  на стінах дитячого садка, на воротях, на ділянках. Зайдеш до садочку і відразу розумієш, що це "Калинка". Беззаперечним символом стала калина  для садочка.

Жодне свято не обходиться без цих милих квітів та плодів.

Плинув час. Минали роки за роками. Ось ми вже маємо свій Гімн, який виконують діти на кожному святі, одягнені в яскраві українські костюми.                             

 

Гімн ДНЗ "Калинка"

Мій друже не сумуй, шукай свої світи

І по землі мандруй, вона така казкова.

Зроби в дитинство крок, коли вже знаєш ти,

Що в нашім місті є „Калинка” загадкова.

„Калинка” без замків,

Для любих малюків.

„Калинка” не проста -

Вона чудова.

За вітерцем надій, скоріше друже в путь

Скарби країни знань, не знайдеш випадково

Ось сонечко встає, навкруг сади цвітуть

Як добре, що в нас є „Калинка” загадкова.

 

Девіз нашого дитячого садка:

Ми зігріваємо, як сонце, щохвилини

Серце і душу кожної дитини,

Їй допоможемо зробити перший крок

Для здобуття важливих перемог!

 

Кожен вихователь, кожен працівник намагається зробити перебування дітей в закладі цікавим, змістовним та захоплюючим, щоб посіяти в серці кожної дитини щирість, доброту, співчуття – ці вічні життєві цінності. Завітайте до нашого дитячого садочка й самі в цьому переконаєтесь.

Дитячий садок «Калинка» розташувався в двоповерховому приміщенні, яке розраховане на 14 вікових груп.  У кожній групі є свій індивідуальний вхід.

У садочку працює 10 груп, решта приміщень облаштовані під спеціальні кімнати:  кабінети учитель-логопеда та практичного психолога, художньо-театральна студія,  народознавча кімнати, методичний кабінет.

 Особливе місце займають велична й простора музична зала, де проходять свята та розваги. Фізкультурна зала обладнана всіма необхідними атрибутами та спортивним інвентарем. Для фізкультурних занять тут знайдуться й скакалки, й палиці, й м'ячі, й лижі, тренажери. Обладнано баскетбольний міні-майданчик.

З 1992 року по 1998 рік продуктивно працював басейн, де діти мали можливість вчитись плавати, триматися на воді та загартовувати свій організм.

Кабінет практичного психолога - це місце, де можна відпочити, поміркувати, або ж отримати заряд бадьорості на весь день. Тут малята відчувають себе, наче вдома, і з задоволенням чекають нових зустрічей.

 

16 квітня 1992 року вперше в районі в ДНЗ „Калинка” відкрито логопедичну групу для дітей з вадами мовного розвитку. Малюки отримують кваліфіковану допомогу учителя-логопеда Попової Наталії Андріївни, під її керівництвом обладнано логопедичний кабінет, де багато посібників, літератури, цікавих ігор.

У 1997 році з метою розвитку творчих здібностей дошкільників через художньо-театральну діяльність, було створено художньо-театральну студію, керівником якої  була Фурдилова Валентина Петрівна.

Театральна діяльність і сьогодні є провідним напрямом роботи в нашому дошкільному закладі. Багато років поспіль у садочку працює художньо-театральна студія. Виступ перед глядачами – це свято для дітей, радісний настрій, і водночас велика відповідальність.

Студія працює згідно програми „Дивосвіт”, яка розроблена творчою групою педагогів ДНЗ „Калинка”. На сьогодні студію очолює молодий спеціаліст Древаль Валерія Олександрівна.

У студії можна знайти все, щоб відчути себе справжнім артистом. Тут і ляльковий театр, з ширмою та ляльками на радість акторам і костюмерна, де можна знайти костюм для любої ролі. Сюди малята ходять з великим бажанням і гарним настроєм.

Наш дитячий садок – особливий заклад: це друга домівка для працівників і дітей. А свою оселю хочеться прикрасити, зробити затишною і теплою, несхожою на інші.  Можна стверджувати, що таку домівку для дітей та дорослих ми створили. І головне в ній – дитина, для комфортного перебування якої є всі необхідні умови.

  

Відео